Putování po Albánii s návštěvou Makedonie


 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Tiranë - Berat - Vlorë - Sazan - Karaburun - NP Llogara - Porto Palermo - Borsh - Saranda - Gjirokastër - Borove - Korca - Drillon - Shen Naun - Struga - Tiranë

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků: 20.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Tirany . Ubytování, prohlídka města, večeře, nocleh.
2. den: dnes nás čeká Berat - město tisíce oken, místní nádherné bílé terasovitě vrstvené domky s červenými střechami jsou zapsané na seznamu památek UNESCO . Začneme prohlídkou hradu, nahlédneme do Onufriho muzea slavného albánského ikonografického malíře, který se do historie ikonografie nesmazatelně zapsal tím, že jako první ikonograf použil růžovou barvu do svých děl. Následuje prohlídka Apollonie a kláštera Ardenica . Pokračujeme na jih do letoviska Vlora , ubytování, večeře, nocleh.
3. den: plavba lodí kolem ukrytých jeskyní na ostrově Karaburun , zastávka na koupání. Výlet lodí na ostrov Sazan s militaristickou tematikou , možnost prohlídky vojenských zařízení nebo koupání na pláži. Po návratu prohlídka města Vlora, večeře, nocleh.
4. den: vydáme se za krásami Llogarského národního parku , procházkou dojdeme na krásnou liduprázdnou pláž Gjipe , pokračujeme do Porto Palermo , pevnosti, jež se nachází ve stejnojmenném zálivu, který byl v době komunistického režimu využíván jako sovětská ponorková základna. Zastávka na oběd v tradiční vesničce Borsh . Přejezd do Sarandy , ubytování, albánský večer s tradiční albánskou kuchyní, nocleh.
5. den: po snídani vyjedeme na hrad Kalaja e Lëkurësit nad Sarandou, s nádhernými výhledy do okolí. Navštívíme krasový pramen Modré Oko s prohlídkou a možností koupání, poté zavítáme do jednoho z nejkrásnějších míst Albánie a taktéž k památce zapsané v UNESCO jako vzácný příklad dobře dochovaného otomanského města - Gjirokastër "Město břidlicových střech" . Město proslavil také bývalý komunistický diktátor Enver Hoxha , který se zde narodil. Večeře a večerní prohlídka města. Nocleh.
6. den: dnes nás cesta zavede k minerálnímu prameni Banjat e Benjes s možností koupání. Pokračujeme na farmu Sotira s ochutnávkou vín a místních produktů . Můžete si zde sami ulovit ryby, které vám pak v restauraci připraví . Dále je na programu návštěva idylické vesničky s krásnými výhledy Fshati Borove , s možností návštěvy místního kostela. Vesnička byla během 2. světové války zcela vypálena německou armádou. Poté pokračujeme do města Korcë , které bylo po staletí důležitým náboženským centrem ortodoxních křesťanů a muslimů, sídlí zde také početná komunita bektašiů, jejichž hlavním centrem je turánské Tekke. Dominantou je krásná velká mešita z 15. století. Večeře, večerní procházka městem. Nocleh.
7. den: vydáme se do Národního parku Drillon , poté již překročíme hranice do Makedonie, kde navštívíme krásný monastýr Shen Naum (Sv.Naum) a město Struga na břehu jezera Ohrid (možnost koupání na pláži) a řeky Černý Drin. Za zhlédnutí zde rozhodně stojí Starý bazar, muslimský klášter Helveti Teke nebo kostel sv. Jiří, který je znám ikonou tohoto světce z r. 1267, o níž se věří, že byla nalezena v jezeře a má zázračné účinky. Zvláštností zdejší lokality jsou skalní kostely, nacházející se v okolí města. Odjezd zpět do Tirany , ubytování a večeře v místní restauraci.
8. den: snídaně, volný program dle časových možností, odlet do Prahy.

červen 2020

08.06. - 15.06.20 pondělí - pondělí
polopenze letecky (Praha)
Sleva 10% 28 990 Kč 26 091 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
08.06. - 15.06.20 pondělí - pondělí
polopenze letecky (Praha)
Sleva 10% 28 990 Kč 26 091 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

září 2020

21.09. - 28.09.20 pondělí - pondělí
polopenze letecky (Praha)
Sleva 10% 28 990 Kč 26 091 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
21.09. - 28.09.20 pondělí - pondělí
polopenze letecky (Praha)
Sleva 10% 28 990 Kč 26 091 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
(TourOperátor: FIRO-tour a.s.)

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha-Tirana-Praha s možným přestupem vč. letištních poplatků
 • transfer z letiště do hotelu a zpět
 • přepravu autobusem/minibusem
 • plavbu lodí
 • 7 nocí ve 2 lůžkovém pokoji ve 3* hotelech s polopenzí
 • služby průvodce FIRO-tour
 • pobytovou taxu
 • zákonné pojištění ve znění zákona č.159/99 Sb

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění - viz katalog str. 11
 • 1 lůžkový pokoj (3 990 Kč)
 • vstupy cca 3 000 LEK
 • spropitné
TOPlist