Štrasburk - Adventní Štrasburk ***

Štrasburk - Adventní Štrasburk  ***

3 - denní zájezd | Francie

nas_tip: Pojeďte s námi do zimní pohádky, do hlavního města Vánoc, alsaského Štrasburku! Vánoční atmosféra a výzdoba je zde vskutku kouzelná! Nejstarší vánoční trh v Evropě a také jeden z největších s cca 300 dřevěnými stánky má více jak 400 letou tradici.
(TourOperátor: DATOUR s.r.o.)

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní místa: Trasa A - Praha, Poděbrady (dálnice ÖMV), HK, PCE, Holice (Chrudim), V. Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Olomouc (+250), Plzeň

Termíny a ceny

29.11.19 pá 3 dny 4 311 Kč objednej
29.11.19 pá 3 dny 4 311 Kč objednej
29.11.19 pá 3 dny 4 311 Kč vyprodáno

Cena zahrnuje

  • dopravu busem, 2x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • Příplatky: jednolůžkový pokoj 1 590 Kč, komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu 110 Kč

Program zájezdu

1. den: V časných ranních hodinách odjezd z ČR (PCE 4:00, HK 4:30, Praha 6:00 a další nástupní místa analogicky), odpoledne příjezd na ubytování. Prohlídku Štrasburku začneme návštěvou nejmalebnější části města La Petite France, tj. Malou Francií. Půvabné hrázděné domy ze 16. a 17. století se skládají jeden vedle druhého na březích řeky a přilehlých kanálech jako výjevy z pohádkového leporela. Opevněný středověký most Ponts Couverts, Vaubanova hráz s krásným výhledem na tuto část města, která byla zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Spletí romantických uliček se dostaneme na náměstí Kleber s velkým vánočním stromem patřícím k symbolu štrasburských vánoc. 2. den: Procházka přes čtvrť Neustadt na nejstarší a největší trh ve Štrasburku Christkindelsmärik. Spojení francouzské a německé kultury tvoří ojedinělou atmosféru místa i zdejších adventních trhů. Prohlédneme si pomyslný střed města, majestátní katedrálu Notre-Dame, která byla do roku 1880 nejvyšším kostelem světa. Ukrývá mj. vzácný renesanční orloj a z její zvonice je nádherný rozhled. V blízkosti se také nachází honosný Palais Rohan z 18. století, jenž je přirovnáván k Versailles. V jeho interiérech se nachází hned tři muzea: Archeologické muzeum, Muzeum dekorativního umění a Muzeum štrasburského umění. Možnost poobědvat místní speciality v tzv. Carré d´Or, Zlatém čtverci, bývalé čtvrti zlatníků s malými zdobenými uličkami obchodníků se specifickou,  téměř venkovskou atmosférou. Odpoledne vyhlídková plavba městem k institucím Evropské unie.  3. den: Ráno odjezd tzv. alsaské vinné stezce k nejvýznamnějšímu poutnímu místu Alsaska klášteru Mont Saint Odille.  Klášter s bazilikou minor a nádherným panoramatickým výhledem na okolní krajinu, zasazený na kopci v lesích ve výšce 753m je přímo stvořený pro předvánoční rozjímaní. Adventní putování  zakončíme návštěvou jedné z nejmalebnějších vesniček Alsaska Obernai na úpatí masívu Vosges. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách, návrat do půlnoci.

Fotogalerie

Foto - Štrasburk - Adventní Štrasburk  ***

Kontaktujte nás

Leťte s námi do světa !!!
Odboje 12
73701 Český Těšín

tel.: 776 522 996
email: info@cesky-sen.cz

IČ: 76570088

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,49 Kč
EUR 25,91 Kč
Chorvatsko HRK 3,50 Kč

automobilovedily24.CZ - auto Dilu pro Vaše auto