Thajsko, Laos, Kambodža


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Oblíbené a příjemné Thajsko, ještě nedávno těžce zkoušená Kambodža i turisticky probouzející se Laos – to budou cíle naší cesty. Poznáme překrásnou tropickou přírodu, unikátní historické památky a především zdejší milé obyvatele. Směr nám budou udávat řeky – rušná Chao Phraya, životodárný Mekong, či tok obracející Tonle, jež nás dovede až k jedinečnému archeologickému komplexu Angkor. Na konci cesty si užijeme koupání na písečných plážích ostrova Koh Chang, a komu nebude stačit odpočinek na pláži, může vyrazit do džungle či šnorchlovat v průzračných vodách Thajského zálivu.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
China Tip:

Až potkáte v Kambodži krále Sihamoniho, můžete si s ním promluvit česky. Jeho otec, slavný král Sihanuk, poslal prince v roce 1962 do Prahy a ten zde strávil více než deset let. Mimo jiné studoval klasický tanec a hudbu na Akademii múzických umění. Za vlády Rudých khmerů nalezl útočiště v KLDR, později založil taneční školu v Paříži.

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Bangkok : přílet do Thajska a ubytování; další program dle času příletu.
3. den: Bangkok : prohlídka města – královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy; plavba kolem chrámu „ranních červánků“ Wat Arun – rušný život na řece Chao Phraya; noční přejezd pohodlným autobusem na sever.
4. den: Chiang Rai a okolí: plavba po řece Mae Kok do vesnic horských kmenů – nenáročné procházky přírodou a venkovem .
5. den: Chiang Rai – Huay Xai : mikrobusem do oblasti „opiového“ Zlatého trojúhelníku v nejsevernější části Thajska – fakultativně krátká návštěva Myanmaru (vesnička dlouhokrkých Karenů a místní pestrobarevný trh); překročení hranice do Laosu.
6. den: Huay Xai – Luang Phrabang: celodenní plavba po legendárním veletoku Mekong 300 km dlouhým, jinak nepřístupným horským údolím s vesničkami téměř nezasaženými civilizací.
7. den: Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie a starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou, spoustou zeleně a jedinečnou atmosférou : prohlídka mnoha chrámů a klášterů ( Královský palác , Wat Xieng Thong, Wat Visun, Wat Aham aj.), Phu Si – Barevná hora s vyhlídkou na celé město; fakultativní výlet přes vesnice horských kmenů k vodopádům Kuang Si – koupání v kaskádových jezírkách, nebo nasávání atmosféry města.
9. den: Luang Phrabang – Phonsavan : přejezd hornatou krajinou serpentin s úchvatnými výhledy do Phonsavanu u tajemné Planiny džbánů (nejnovější zápis UNESCO z r. 2019) – návštěva jednoho z nalezišť.
10. den: Phonsavan – Vang Vieng : přejezd do městečka na řece Nam Song; odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů a fakultativní varianty programu – nenáročná plavba na kanojích , návštěva krápníkové jeskyně, možnost půjčení kol/mopedů pro výlety do okolí s mnoha krasovými jeskyněmi a vodopády, koupání v Modré laguně ap.
12. den: Vang Vieng – Vientiane : půldenní přejezd hornatou krajinou přes malebné vesničky do hl. m. Laosu – Zlatá stúpa Pha That Luang, chrám Wat Si Saket, Vítězný oblouk aj.; večerní posezení u Mekongu ap.
13. den: Vientiane – Phnom Penh : letecky do hl. m. Kambodže – královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi; pro zájemce Muzeum genocidy.
14. den: Phnom Penh – Siem Reap : výlet lodí po jezeře Tonle a přejezd do Siem Reapu – cestou rybářské plovoucí vesnice ; podvečer u Angkor Watu – pohled na chrámy při západu slunce .
15. den: Siem Reap : dva dny v jedinečném komplexu Angkor a jeho tajuplná atmosféra – khmerské chrámy Bayon, Ta Prohm, Banteay Srei, Sloní terasa a mnohé další; večer fakult. možnost navštívit khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.
17. den: Siem Reap – Koh Chang : přejezd přes kambodžské hranice do Thajska k moři a trajekt na ostrov Koh Chang.
18. den: Koh Chang : dva dny na nádherných plážích ostrova – koupání, fakultativně šnorchlování na korálech a další výlety.
20. den: Koh Chang – Praha: přejezd do Bangkoku a noční let do Prahy, přílet 21. den.

listopad 2021

04.11. - 24.11.21 čtvrtek - středa
snídaně letecky (Praha)
72 800 Kč
cena za 21 dní (20 nocí)

listopad 2022

03.11. - 23.11.22 čtvrtek - středa
snídaně letecky (Praha)
72 800 Kč
cena za 21 dní (20 nocí)

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Bangkok–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Vientiane–Phnom Penh
 • turistický autobus (1x noční přejezd)
 • lodě / mikrobusy / taxi / tuk-tuky dle potřeby
 • 17x hotel ** nebo bungalov
 • 18x snídaně
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • kambodžské vízum – 30 USD
 • laoské vízum – 30 USD
 • myanmarské vízum – 30 USD (volitelné)
 • jednolůžkový pokoj – 8600 Kč
TOPlist