Drážďany (pro skupiny)


  • ubytování: ubytování:
    strava: vlastnístrava: vlastní
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
    • Poznávací zájezdy
    • Nabídka pro skupiny

Drážďany jsou nezřídka přezdívány jako Florencie na Labi a to především díky nádherným barokním stavbám, jaké nemají v Německu obdoby.
Prohlídka historického centra obsahuje: Zwinger, které je nejznámějším místem Drážďan a nyní slouží jako komplex muzeí a bohatě zásobených obrazáren. Známá je především Galerie starých mistrů se sbírkou obrazů světových malířů. Semperova opera - významná operní scéna nejen Drážďan, ale i celého Německa. Frauenkirche - skvostný luteránský kostel, který byl za války kompletně zničen náletem a po třináctileté rekonstrukci se opět otevřel veřejnosti roku 2005. Vyhlídková Brühlova terasa, která vznikla pro relaxaci drážďanské šlechty a získala přiléhavou přezdívku Balkón Evropy. A mnoho dalšího.

Program zájezdu

1. den: odjezd v časných ranních hodinách. Prohlídka historického centra: obrazárna Zwinger – Galerie Starých Mistrů vč. Zbrojnice a sbírky porcelánu (cca 10 €), Semperova Opera, Sídelní zámek saských kurfiřtů a králů (cca 12 €), zrekonstruovaný Frauenkirche a mnoho muzeí. Krásná procházka je po Brühlské terase - zvané „balkón Evropy“ s velkolepým výhledem na Labe. Odjezd navečer. Návrat v nočních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.)
TOPlist