Velký okruh Mexikem


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: PRAHA - MEXICO CITY: Odlet z Prahy do Mexico City, přílet do Mexico City, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.
2. den: MEXICO CITY - TEOTIHUACÁN - GUADALUPE: Prohlídka Mexico City, jednoho z největších měst na světě, které leží v nadmořské výšce 2.240 metrů. Prohlédnete si náměstí Zócalo, které bylo postaveno na troskách hlavního aztéckého komplexu chrámů; Metropolitní katedrálu, ve které se v roce 1968 konala svatba Věry Čáslavské a Josefa Odložila. Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacánu, který je vzdálen 48 km od Mexico City. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců a Třídu mrtvých. Zastávka u baziliky Guadalupe. Nocleh v Mexico City.
3. den: MEXICO CITY - ACAPULCO: Prohlídka Antropologického muzea, pokračování do Acapulca. Nocleh.
4. den: ACAPULCO: Prohlídka Acapulca, proslulého letoviska ležícího na břehu Tichého oceánu. Návštěvníky Acapulca přitahuje především pobřežní promenáda, hlavní náměstí, pevnost San Diego, množství diskoték, barů a klubů. Nocleh v Acapulcu.
5. den: ACAPULCO – TAXCO – PUEBLA : Odjezd z Acapulca do Taxca. Taxco je obklopeno pohořím Sierra Madre del Sur a bezpochyby patří k nejatraktivnějším městům Mexika. Taxco je známé jako centrum stříbrotepectví, někteří dokonce věří, že všechno stříbro Mexika pochází odtud. Po prohlídce transfer do Puebly která se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur a je obklopena sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La Malinche. Puebla leží v nadmořské výšce 2.200 metrů, je čtvrtým největším mexickým městem, nocleh v Pueble.
6. den: PUEBLA - OAXACA: Dopolední prohlídka centra Puebly: katedrála Neposkvrněného početí na náměstí, kostel Santo Domingo s kaplí „Capilla de Rosario“, která je považována za nejzdobnější kapli v Mexiku s bohatě zlatou dekorací a knihovna Palafoxiana, považovaná za první v Mexiku se 43.000 svazky. Následuje transfer do Oaxacy. Podvečerní prohlídka centra města a noc ve městě.
7. den: OAXACA – MONTE ALBÁN – OAXACA : Ráno prohlídka archeologického naleziště Monte Albán, kde žili Zapotékové. Rozlehlé ruiny se skládají z velkého ústředního náměstí obklopeného budovami, chrámy, observatoří, hřištěm a hrobkami. Návrat do Oaxaca a odpoledne prohlídka centra města - mezi nejhezčí objekty v Oaxace patří kostel Santo Domingo, kde se prolínají prvky gotiky, baroka, románského stylu i maurské prvky. Místní náměstí Zócalo je jedním z nejhezčích náměstí v Mexiku, je krásně upraveno jako park, je obklopeno kolonádami, restauracemi a venkovními kavárnami. Nocleh v Oaxace.
8. den: OAXACA - MITLA – EL TULE – TEHUANTEPEC : Ráno transfer do mixtéckého naleziště Mitla, které je považováno za nejlepší příklad kamenické dovednosti v Mexiku. Místo je proslavené složitými, vykládanými kamennými vzory. Další zastávku budete mít u městečka El Tule u obrovského starého cypřiše ahuehete, který je místní atrakcí. Cypřiš je starý asi 2.000 let a má největší obvod ze všech stromů na světě. Ačkoli dosahuje výšky pouhých 43 metrů, jeho koruna má průměr 42 metrů a obvod jeho kmene činí 58 metrů. Návštěva místí výrobny Mezcalu s ochutnávkou. Následuje transfer do Tehuantepecu, noc ve městě.
9. den: TUXTLA GUTIÉRREZ – SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA: Ráno transfer do Tuxtla a plavba lodí Caňonem del Sumidero s 950 metrů vysokými stěnami, následovat bude prohlídka nejpůvabnějšího mexického města San Cristóbal de las Casas. Do města přijedete serpentinami temným piniovým lesem. Odjezd do indiánské vesnice San Juan Chamula. Nocleh v San Cristóbalu.
10. den: AGUA AZUL - PALENQUE: Ráno odjezd směr Palenque, po cestě zastávka u kouzelných vodních kaskád vodopádů Agua Azul. Odjezd do Palenque, které se rozkládá v údolí řeky Usumacinty pod pohořím Altos de Chiapas. Nocleh v Palenque.
11. den: PALENQUE – CAMPECHE: Prohlídka Palenque, které mnozí pokládají za nejúžasnější a nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architektonický vrchol mayské civilizace. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů, Chrám Kříže (Chrám Jaguára), El Palacio a Templo del Conde. Přejezd z Palenque do Campeche. Nocleh v Campeche.
12. den: UXMAL - MÉRIDA: Dalším velkým zážitkem pro Vás bude prohlídka výjimečného archeologického naleziště Uxmal, jednoho z nejdůle žitějších středisek Mayů. Uvidíte zde řadu nádherných budov: Guvernérský palác, Kouzelníkovu pyramidu, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a Klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Méridy. V Méridě najdete mnoho pamětihodností z koloniální doby v okolí náměstí Plaza Mayor. Nocleh v Méridě.
13. den: CHICHÉN ITZÁ - PLAYA DEL CARMEN: Prohlídka největšího a nejslavnějšího pyramidového komplexu na poloostrově Yucatán, Chichén Itzá. Nejznámější pyramidou je Kukulcánův chrám, zvaný také El Castillo. Odjezd do Playa del Carmen na prodloužený pobyt v hotelu se snídaní v centru města nebo za příplatek v hotelu 4* přímo na pláži s programem All inclusive.
14. den: PLAYA DEL CARMEN: Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů.
15. den: PLAYA DEL CARMEN: Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů, možnost fakultativních výletů (např. Xcaret, Paradise Island, apod.).
16. den: CANCÚN – PRAHA: Transfer na letiště v Cancúnu, odlet z Cancúnu do Prahy.
17. den: PŘÍLET DO PRAHY:

říjen 2020

13.10. - 29.10.20 úterý - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
Sleva 7% 81 990 Kč 75 990 Kč
cena za 17 dní (15 nocí)

listopad 2020

07.11. - 23.11.20 sobota - pondělí
snídaně letecky (Praha)
Sleva 7% 81 990 Kč 76 290 Kč
cena za 17 dní (15 nocí)
(TourOperátor: ESO travel a.s.)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • 15x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
 • veškeré transfery během okruhu
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 14 osob)

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné
 • cestovní pojištění
TOPlist