To nejlepší z Filipín


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Sraz skupiny na letišti v Praze. Odlet do Manily.
2. den: MANILA: Snídaně v letadle. Přílet do Manily, transfer do hotelu, ubytování.
3. den: MANILA: S nídaně. Dopolední prohlídka města. Poznáte pevnost Santiago, kostel sv. Augustina, obchodní čtvrť Makati, Forbes Park a hřbitov amerických vojáků. Poté se vydáte podé l jezera Laguna de Bay na celodenní výle t k vodopádům Pagsanjan. V rámci tohoto výletu budete absolvovat dvouhodinový rafting na kánoích k úpatí vodopádu. Návrat v podvečer, nocleh.
4. den: TARLAK – BAGUIO: Snídaně. Brzy ráno odjezd do severní části ostrova L uzon. Zastávka v Tarlaku k návštěvě jedné z největších zemědělských farem na Filipínách, proslulé zejména cukrovými plantáže mi. Večerní příjezd do města Baguio, nazývaného také letní hlavní město i město květin. Večeře, nocleh.
5. den: BAGUIO – MOUNT DATA: Snídaně. Prohlídka města a je ho dominanty, letního prezidentského sídla. Návštěva trži ště. Odjezd po Hanselmově horské silnici , patřící k nejscéničtějším silnicím světa, di vokou krajinou Centrální Kordillery. Příjezd k hoře Mount Data, u jejíhož vrcholu se nalézá hotel Mount Data Lodge. Večeře, nocleh.
6. den: SAGADA: Snídaně. Odjezd do horského městečka Sagada, procházka po okolí s návštěvou jeskyní a pohřebních lokalit se zavěšenými rakvemi, kde domorodci uctívají duchy zemřelých. Možnost výstupu na vrchol Ampacao s panoramatickým rozhledem. Nocleh.
7. den: BONTOC – BANAUE: Snídaně. Přejezd do města Bontoc, které se rozkládá v nádherném ho rnatém terénu. Navštíví te a pro hlédnete si místní folklórní muzeum. Poté trasa pokračuje do města Banaue, které se nachází ve výšce kolem 1.200 m. Rýžové terasy v okolí Banaue bývají nazývány osmým divem s v ěta a trvalo více jak 2.000 let, než je příslušníci k mene Ifugao vybudovali. Dnes jsou na čestném místě světového dědictví UNESCO. Ubytování, večeře, nocleh.
8. den: BANAUE: Snídaně. Výlet do nedaleké vesnice k prohlídce jedinečných rýžových teras. Navštívíte místní domorodé trž iště s možností výhodného nákupu řemeslných výrobků. Návrat do hotelu v Banaue, večeře, nocleh.
9. den: BANAUE – MANILA: Snídaně. Odjezd venkovskou krajinou do Manily. Příjezd do Manily, nocleh.
10. den: MANILA – CEBU – BOHOL: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na o strov Cebu, ležící na souostroví Visayas. Po příletu prohlídka největšího města na ostrově – Cebu City, které patří k nejstarším městům na Filipínách. V roce 1521 se zde vylodil Ferdinand Magellan, který zde postavil kříž na pokřtění prvních 800 místních obyvatel. Kříž je v současnosti uschován v kamenné rotundě se stropními malbami. Během prohlídky navštívíte též pevnost San Pedro, postavenou v roce 1965 – nejstarší španělskou pevnost na Filipínách. Projdete se po Colon Street, nejstarší dochovanou uličkou celých Filipín. Nejstarší filipínskou figurku Jezulátka uvidíte v bazilice Minore del Santo Nino. Poslední zastávkou bude návštěva taoistického chrámu, kde věštci předpovídají budoucnost. Přejezd trajektem na ostrov Bohol, ubytování v oblasti Panglao.
11. den: VOLNÝ PROGRAM: Snídaně. Volný čas na koupání a vodní sporty. Možnost výletů po okolních ostrovech.
12. den: BOHOL: Po snídani prohlídka kostela ve městeč ku Baclayon, založeném španělskými jezuity v roce 1595. Kostel byl postaven v roce 1596 z korálového kamene. Zastávka u sousoší Smíru, kde si vyslanec španělského krále Miguel Lopéz připíjí s boholským králem Gatunou pohárem směsí vína a vlastní krve na důkaz smíru mezi Španěly a místním obyvatelstvem. Cesta pokračuje na vyhlídkovou terasu. Po vystoupání více než 200 schodů se před vámi otevře fascinující výhled na „Čokoládové kopce“. Jedná se o neobvyklé geologické formace, jež se skládají z přibližně 1.300 souměrných kopečků dosahujících výšek kolem 1.200 metrů. Jsou porostlé trávou, která v období sucha zhnědne a kopce dostávají svou typickou čokoládovou barvu. Podle pověstí tyto kopce vznikly ze slz obra, který plakal nad smrtí své milované. Oběd si budete moci vychutnat během plavby plovoucí restaurace po řece Lomboc a zároveň sledovat okolní džungli. Poslední zastávka Vás zavede do záchranného a vědeckého centra místní rarity – nártouna. Jedná se o nejmenšího primáta na světě, dorůstajícího pouze 10-15 cm. Nártoun zaujme svou velkou hlavou, které dominují obrovské oči. Návrat do hotelu. Nocleh.
13. den: VOLNÝ PROGRAM: Snídaně. Volný čas na koupání a vodní sporty. Možnost výletů po okolních ostrovech.
15. den: ODLET DO PRAHY: Snídaně. Transfer na letiště. A odlet zpět do Prahy.
16. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

březen 2021

05.03. - 20.03.21 pátek - sobota
snídaně letecky (Praha)
79 990 Kč
cena za 16 dní (13 nocí)

listopad 2021

04.11. - 19.11.21 čtvrtek - pátek
snídaně letecky (Praha)
79 990 Kč
cena za 16 dní (13 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Manila – Cebu – Praha s přestupem
 • letištní taxy
 • program, transfery a vstupy dle itineráře
 • 13x nocleh se snídaní (všechny pokoje klimatizovány, WC, koupelna, TV, ...)
 • 4x večeře dle programu
 • veškeré transfery klimatizovanými minibusy
 • služby průvodce CK ESO (min. 16 osob) a místního průvodce

Cena nezahrnuje

 • odletovou taxu v Manile (cca 20,- USD)
 • fakultativní výlety
TOPlist