Pohádkový Rádžasthán ve stylu mahárádžů


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: plná penzestrava: plná penze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Rádžasthán představuje tu nejexotičtější tvář, jakou Indie ukazuje světu. Během cesty navštívíme honosné paláce a monumentální pevnosti mahárádžů, jejichž romantická atmosféra vypráví tajuplné příběhy o lásce, hrdinství a neskutečném bohatství, kterým byla Indie po staletí proslulá. Svezeme se na důstojně kráčejících slonech i velbloudech v písečných dunách, nahlédneme do kmenových vesnic, jejichž obyvatelé se věnují tradičním řemeslům. Zlatým hřebem programu se stane návštěva největšího velbloudího festivalu na světě, během něhož budeme obdivovat tisíce skvostně nazdobených korábů pouště, ale i jejich neméně působivé majitele, kteří se pro slavnostní příležitost obléknou do pestrých oděvů a kolem hlavy si uvážou barevné turbany. Hotová pastva pro oči a ráj fotografů! Ve stylu mahárádžů budeme i nocovat, protože každý hotel během cesty bude malým architektonickým klenotem, který v tradičním palácovém stylu nabízí veškeré moderní pohodlí. Zvídavému cestovateli se právě v Rádžasthánu odhalí Orient v celé své oslnivé nádheře.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu  – více informací v kanceláři.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování: plná penze

snídaně, plná penze

Program zájezdu

1. den:
3. den: Dillí – Šékhávatí – Mándava: přesun do srdce svérázného regionu severního Rádžasthánu proslulého svými havélí – bohatě zdobenými a pestře malovanými rezidencemi místních kupců a pohlavárů (v jedné z nich, přestavěné na stylový hotel, budeme nocovat); cestou návštěva havélí v Džhundžhunu (palác Khétrí Mahal), v Mándavě a Navalgarhu.
4. den: Mándava – Bíkánér : dopolední přejezd do Bíkánéru – prohlídka pevnosti Džúnagarh s nádherně zdobenými interiéry; k večeru návštěva hinduistického chrámu v Déšnóku , známého množstvím krotkých krys, jež jsou zde považovány za posvátné.
5. den: Bíkánér – Džajsalmér : celodenní přejezd do kouzelného Džajsalméru, jehož mohutné pevnostní zdi vystupují z pouště Thár jako fata morgána – seznámení s pohádkovým „Zlatým městem“ , nazvaným podle starobylých domů ze žlutého pískovce .
6. den: Džajsalmér : návštěva paláce, toulky životem pulzující pevností jako z pohádky Tisíce a jedné noci ; odpoledne výlet do pouště Thár – projížďka na velbloudech a dechberoucí západ slunce nad písečnými dunami .
7. den: Džajsalmér – Džódhpur : přesun do „Modrého města“ – odpoledne návštěva monumentální pevnosti Mérhangarh , tyčící se na vysoké skále , procházka po rušných bazárech blankytného starého města.
8. den: Džódhpur a okolí : dopoledne dokončení prohlídky města – velkolepý památník z průsvitného mramoru Džasvant Tháda, překrásné zahrady a kenotafy místních mahárádžů v Mandóru ; odpoledne džípy po okolních vesnicích , jejichž kmenoví obyvatelé, Bišnojové, se věnují mnoha různým tradičním řemeslům.
9. den: Džódhpur – Puškar : dopolední přejezd do Adžméru a poté do vesnice Puškar; ubytování v luxusním festivalovém kempu , zcela ve stylu mahárádžů na cestách ; lanovkou nebo pěšky na vrchol hory s vyhlídkou na posvátnou nádrž.
10. den: Puškar : zlatý hřeb cesty – největší velbloudí festival na světě – tisíce skvostně vyšňořených korábů pouště, hudba a tanec, pestrobarevně odění rádžasthánští vesničané a poutníci z celé Indie účastnící se festivalového veselí.
11. den: Puškar – Džajpur : rozloučení s Puškarem a přejezd do hl. m. Rádžasthánu – na předměstí návštěva Galty s opuštěnými chrámy, pavilonky a vodními nádržemi sloužícími bývalým džajpurským mahárádžům k rituální očistě .
12. den: Džajpur : celodenní prohlídka "Růžového města" (nový zápis UNESCO v r. 2019) a jeho okolí – na hřbetech slonů k pevnosti Ambér , honosný Městský palác s bohatými muzejními sbírkami, symbol města Palác větrů a astronomická observatoř Džantar Mantar , bazáry oplývající hedvábím, zlatými šperky, drahokamy a keramikou.
13. den:
14. den: Ágra – Dillí – Praha: východ slunce nad nesmrtelným památníkem lásky Tádž Mahalem , rozsáhlá Červená pevnost – sídlo mughalských panovníků, malá, ale neobyčejně půvabná hrobka Itimád-ud-daula na druhém břehu řeky Jamuny; návštěva dílny specializující se na tradiční techniku vykládání mramoru drahými kameny ; večer přejezd do Dillí a noční let do Prahy, přílet 15. den.

01.11. - 15.11.21 pondělí - pondělí
plná penze letecky (Praha)
64 800 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • klimatizovaný autobus po celé cestě
 • 10x stylový (heritage) hotel *** – se snídaní
 • v Puškaru během festivalu 2x ubytování v luxusním orientálním kempu (prostorné stany s pohodlnými postelemi a vl. soc. zař.) – s plnou penzí
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • indické vízum – 1100 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 8600 Kč
TOPlist