Toulavé podzimní Japonsko

Toulavé podzimní Japonsko

15 - denní zájezd | Japonsko

Japonsko není jen ohromující mraveniště Tokia či velkolepé památky Kjóta. Pouhých pár kroků od atrakcí zaplavených autobusovými turisty se „selfie-tyčkami" začíná pěšina mezi rýžovými políčky, která vás povede kolem půvabných farem, kouzelných chrámů a svatyň až do majestátních hor, kde je vzduch čistý a průzračný jako křišťál a jedinými zvuky tu jsou zpěv ptáků, vítr v korunách stromů a možná vzdálené dunění vodopádu. Pojďme se spolu toulat pod staletými cedry v národním parku Nikkó, kolem chrámů a prastarých hrobek prvních japonských císařů v Naře, přes posvátný ostrov Mijadžima až na dech beroucí náhorní plošinu Ebino na ostrově Kjúšú.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika jednodenními pěšími túrami v zajímavých přírodních oblastech.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika jednodenními pěšími túrami v zajímavých přírodních oblastech.
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)

Ubytování: hotel **

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Termíny a ceny

28.09.19 so 15 dní 79 800 Kč objednej
08.10.20 čt 15 dní 82 800 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Tokio / Ósaka (Tokio)–Praha (vč. všech poplatků)
  • šinkanseny a příměstské vlaky
  • MHD / metro / taxi ve velkých městech
  • trajekty
  • 11x hotel ** a 1x nocleh v klášteře – vždy se snídaní
  • český japonsky hovořící průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) – 6840 Kč
  • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) – 6800 Kč

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Tokio : přílet večer, přesun do hotelu – ubytování a odpočinek.
3. den: okio – Nikkó : cesta vlakovým expresem do národního parku, jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku – projdeme se idylickými mokřady Sendžógahara, vystoupíme na horu Hangecujama s nádherným výhledem na podzimní krajinu jezera Čúzendži a na horu Nantai a vykoupeme se v termálních pramenech onsenu Jumoto.
4. den: Nikkó – Tokio: půjdeme se podívat na ohromující vodopád Kegon a prohlédneme si nejslavnější památky UNESCO v Nikkó – svatyně Tóšógú a Taijúin, hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích , chrám Rinnódži a svatyni Futarasan; večer návrat do Tokia.
5. den: okio – Kjóto: klidnější den v hl. m. nám umožní nasát atmosféru tohoto fascinujícího velkoměsta – poznáme jak jeho moderní, tak i historickou tvář: tradiční čtvrť Asakusa a chrám Sensódži s branou Kaminarimon, výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú, přímořská Odaiba, zastávka v supermoderním Šiodome a na závěr slavná čtvrť obchodů a bank Ginza; večerní přejezd proslulým šinkansenem do Kjóta.
6. den: Kjóto : nejkrásnější památky této kulturní perly Japonska – barevný a živý chrám Kijomizudera a procházka historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka k chrámu Nanzendži, proslulý Zlatý pavilon Kinkakudži; užijeme si i noční Kjóto – tradiční zábavní čtvrť Gion , kde lze dodnes potkat gejši spěchající za prací, a současné Pontočó s pro západ neobvyklou kombinací červených luceren, útulných barů a skvělých restaurací.
7. den: Kjóto – Jamanobe : aktivní den na historické stezce klikatící se tradičním japonským venkovem , mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů – tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace; zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara .
8. den: Kjóto – Nara Udži : výlet do prvního trvalého hlavního města Japonska – park plný krotkých (až drzých) srn , 15 metrů vysoká bronzová socha Buddhy v největší dřevěné budově světa v chrámu Tódaidži; zastávka v Udži – chrám Bjódóin se „síní Fénixe“ , možnost ochutnávky a nákupu místního proslaveného čaje .
9. den: Kjóto – Kója : přesun vlakem a pěší výstup na horu Kója připomínající lotosový květ , kde se nachází jedné z největších japonských buddhistických škol Šingon – sídelní chrám Kongóbudži se zenovou zahradou , chrámový komplex Garan a historický hřbitov Okunoin v rozlehlém cedrovém lese; nocleh v jednom z mnoha buddhistických klášterů .
10. den:
11. den: Hirošima – Mijadžima – Kagošima: výlet na ostrov s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou torii – vystoupíme na posvátnou horu Misen s věčným ohněm v horském chrámovém komplexu Daišóin a úchvatnými výhledy na vnitřní moře Seto; přejezd lodí zpět do přístavu a večer cesta šinkansenem Sakura do Kagošimy.
12. den: Kagošima – Sakuradžima : prohlídka přátelského města na jihu ostrova Kjúšú a trajekt na ostrov , který je vlastně celý stejnojmennou sopkou – je stále aktivní a pohled na vrchol zahalený v oblaku kouře vzbuzuje až posvátnou úctu; termální lázeň přímo u zdroje a návrat do města za dobrým jídlem a rušným nočním životem.
13. den: Kagošima – Ebino : výlet na náhorní planinu pojmenovanou podle růžové barvy trávy , která ji na podzim pokrývá – název znamená přibližně „krevetí vrchovina“ ; Ebino je plné nádherných scenérií – barevná sopečná jezera , majestátní hory a hluboké lesy – projdeme si oblíbenou 12 km dlouhou stezku vedoucí přes několik vulkanických hor k vrcholu Takači-no-mine.
14. - 15. den: Kagošima – Ósaka – Praha: klidné dopoledne ve městě a rozloučení s o. Kjúšú ; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké mezinárodní letiště Kansai – noční odlet, přílet domů 15. den.

Fotogalerie

Pohled na západ slunce z hory Takačiho, Kagošima Areál v NIkkó Brána Torii na ostrově Mijadžima Brána torii na ostrově Mijadžima Buddhistické sošky v chrámu Daišo v Mijadžimě Divoký jelen na hoře Takačiho, Kagošima Japonská gastronomie Mírový památník dětí v Hirošimě Na ostrově Mijadžima Rychlovlak Srnky v národním parku Nara Svíčka míru a harmonie na hoře Misen na Mijadžimě Tiší ochránci pocestných a dětí Výhled z vrcholku hory Misen

Kontaktujte nás

Leťte s námi do světa !!!
Odboje 12
73701 Český Těšín

tel.: 776 522 996
email: info@cesky-sen.cz

IČ: 76570088

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,49 Kč
EUR 25,91 Kč
Chorvatsko HRK 3,50 Kč

automobilovedily24.CZ - auto Dilu pro Vaše auto