Japonsko (nejen) pro gurmány

Japonsko (nejen) pro gurmány

8 - denní zájezd | Japonsko

Zveme vás do oblasti tradiční japonské kultury, ale také ráje milovníků japonského jídla. Poznáme největší aglomeraci světa Kantó s jejím srdcem Tokiem, tajemné Nikkó, oblast Kansai s okouzlujícím historickým a kulturním centrem Kjótem a energickým městem jídla a zábavy Ósakou, která okouzlí každého cestovatele a uspokojí i toho nejnáročnějšího cestovatele a gurmána. Každý den naší cesty bude plný dojmů, barev a vůní, každý krok poodhalí o něco víc z krásy této fascinující země, ale i z jeho chutí. Ochutnávat Japonsko budeme už od snídaně i během dne a každý večer přijde hlavní, pokaždé zcela jiný, skvělý a nevšední kulinářský zážitek. Ukážeme vám, že japonské jídlo není jen suši a tempura (které ale samozřejmě také ochutnáme). Zapomeňte na zbytečně předražené restaurace pro turisty, zkušený průvodce vás vezme tam, kde jedí místní a kde se vaří skutečná japonská kuchyně. Jakitori, udon a soba, rafute, takojaki  – to jsou slova, která vám zatím možná mnoho neříkají, ale která se na konci zájezdu změní v chutnou vzpomínku a možná i inspiraci pro vaši vlastní kuchyni. Vrcholem kulinářského programu bude ochutnávka slavného a exkluzivního wagjú  – prý nejlepšího a nejdražšího hovězího masa na světě ze speciálního japonského skotu.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Víte, že japonská kuchyně byla v prosinci 2013 jako jedna z pouhých tří světových kuchyní zapsána na seznam nehmotného kulturního Světového dědictví UNESCO ? Více o japonské kuchyni najdete v našem speciálním podrobném článku .
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

polopenze

Doprava: letecky

Termíny a ceny

09.05.20 so 8 dní PH 68 800 Kč vyprodáno
16.05.20 so 8 dní PH 68 800 Kč objednej
04.07.20 so 8 dní PH 68 800 Kč objednej
26.09.20 so 8 dní PH 68 800 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků)
  • příměstské vlaky a šinkanseny
  • metro a taxi ve městech
  • 5x hotel *** se snídaní
  • 5x speciální tematická večeře a 1x balíček na cestu
  • vstupy do památek a přírodních lokalit
  • český japonsky hovořící průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 6980 Kč

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Tokio : přílet večer; k večeři tradiční a oblíbené japonské "jídlo na cesty" bentó v pohodlném expresu z letiště; ubytování.
3. den: okio : čtvrť Asakusa – atmosférický chrám Sensódži a brána Kaminarimon ; výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú; procházka slavnou čtvrtí obchodů a bank Ginza s divadlem Kabukiza a elegantní supermoderní čtvrtí Šiodome ; ochutnávka slavného japonského rýžového vína sake ; večeře ve znamení kuchyně tropického souostroví Okinawa s oblíbenými specialitami, jako je rafute, gója čampuru či sukugarasu, na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori .
4. den: okio – Nikkó : výlet expresem do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku – hrobky největších z šógunů Tokugawa v prastarých cedrových lesích , chrám Rinnódži, svatyně Tóšógú, Taijúin a další památky; po návratu při dobrém počasí pohled na Tokio z nejvyšší TV věže na světě (634 m) – Sky Tree; k večeři ochutnáme křupavou tempuru – nejčerstvější ryby , krevety , místní houby a zelenina smažené do zlatova v těstíčku, to vše podávané se speciální omáčkou a polévkou miso.
5. den: okio – Himedži – Ósaka: přejezd šinkansenem do Himedži – návštěva největšího a nejkrásnějšího původně dochovaného japonského hradu ; podvečerní Ósaka – div moderní architektury Umeda Sky Building se střešní vyhlídkovou terasou pod otevřeným nebem; povečeříme nejslavnější japonské jídlo suši tak, jak má být připraveno a jak má vypadat – tuňák , který se rozplyne na jazyku, losos, sladké krevety, sněhový krab a neskutečný výběr neznámých a exotických ryb; pro zájemce noční Ósaka – procházka retro čtvrtí Šinsekai , kde můžeme ochutnat vyhlášenou ósackou specialitu takojaki (těstové kuličky plněné chobotnicí), čtvrť jídla a zábavy Namba s arkádami Dótombori a mostem Ebisubaši.
6. den: Kjóto : celodenní prohlídka císařského města s nejkrásnějšími památkami, kulturními perlami Japonska – slavný chrám Kijomizudera vysoko nad městem, chrámový komplex Zenrindži , jedna z nejfotografovanějších památek v Japonsku – Zlatý pavilon v chrámu Kinkakudži; procházka uličkami starého Kjóta; k večeři si dopřejeme vrcholný kulinářský zážitek – slavné kóbské hovězí (z tzv. japonského skotu wagjú) v jedné z nejlepších teppanjaki restaurací v Japonsku.
7. - 8. den: Kjóto – Nara – Ósaka – Praha: výlet vlakem do tradičního centra japonského buddhismu velký Buddha v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Tódaidži; procházka v atmosférické svatyni Fušimi Inari , světově známé díky filmu Gejša; večeře v typické místní hospodě izakaja s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel, jako je grilované maso na špejli jakitori , skvělá smažená ryba hokke , sašimi a mnohé další; večer odlet z ósackého letiště Kansai, přílet do ČR 8. den.

Fotogalerie

Lampiony Japonská snídaně Kinkakudži (Zlatý pavilón) v Kjótu Kjóto - chrám Kijomizudera Kuchaři připravují pokrm pro hosty Mističky s dobrůtkami Na tržišti s dary moře Ósacké ruské kolo Prostřený stůl Prostřený stůl Příprava teppanjaki Svítící lampiony Tři gejši Zákoutí v japonské zahradě

Kontaktujte nás

Leťte s námi do světa !!!
Odboje 12
73701 Český Těšín

tel.: 776 522 996
email: info@cesky-sen.cz

IČ: 76570088

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,49 Kč
EUR 25,91 Kč
Chorvatsko HRK 3,50 Kč

automobilovedily24.CZ - auto Dilu pro Vaše auto